מבעבעים

ורדי - VERDI

יין נתזים איכותי מומלץ להגיש קר, כשר ומומלץ באירועים. מבעבע זה מיוצר על-ידי לואיג'י בוסקה, אחד היצרנים החשובים והמכובדים של יינות מבעבעים בצפון איטליה. הוא קל, מרענן ומתקתק, וקוסם לכל חך. כמוכן היא גם מגיעה בטעמים של רימון, פירות יער ותפוח.

קווה קרסטלינו - CAVA CRISTALINO

אזור קווה נמצא בקטלוניה שבצפון מזרח ספרד.באזור זה מייצרים יינות מבעבעים איכותיים.הקווה מיוצרת לפי חוקי הייצור הקפדניים של השמפניה הצרפתית.זני הענבים לבנים שמהם מייצרים את הקווה הם: מאקאבאו, וויורה, פארלדה, קסארלו ושרדונה. זני הענבים אדומים: גרנש ומונסטרל (מורבד). תהליך יצור קווה זני ענבים 50% מאקאבאו, 25% פארלדה, 25% קסארלו מהגפנים בפנדס - קטלוניה, אשר נבצרים בבציר ידני. תהליך ייצור היין: כל זן ענבים תוסס ליין בנפרד במיכלי נירוסטה, לאחר מכן מערבבים בין זני הענבים השונים ליין אחד שמבוקבק ועובר את התסיסה השניה עם השמרים בתוך הבקבוק, תסיסה זו אורכת כ- 18 חודשים. Cava Cristalino Brut קווה קריסטלינו ברוט צבע: זהוב קש. ריח: לקווה ארומה רעננה של פרי טרופי בשל. טעם: גוף בינוני אך מרוכז, קריספי עם בועות חזקות וסיומת ארוכה. Cava Cristalino Semi Seco קווה קריסטלינו חצי יבש צבע: זהוב מבריק. ריח: לקווה ארומה פירותי ומתוקה של תותים. טעם: גוף רך ומרענן ומאוזן בין המתיקות וחמיצות.

למברוסקו - LAMBRUSCO

Lambrusco הוא זן ענבים איטלקי, שנתן את שמו ליין מוגז בשיטה טבעית, עדין מאוד, שהאיטלקים מכנים "פריזנטה", כלומר מבעבע עדין. הוא מאוד פופולרי באיטליה - וכדאי לכם לנסות אותו גם כאן. יין מבעבע ב"שיטה טבעית" אומר שהבועות שביין נוצרות על ידי תסיסה של שמרים, ולא על ידי דחיסה של גז (כמו במשקאות קלים, למשל). גודל הבועות בלמברסקו קטן יותר מזה של יינות מבעבעים בשיטת שמפן. ההבדל הוא בכך שהתסיסה בשמפן היא בבקבוק, ואילו ביינות מבעבעים כמו למברוסקו, התסיסה היא במכלים, והביקבוק הוא של יין תוסס. הלמברוסקו הוא יין במחיר שווה לכל נפש, קל יותר באלכוהול ולא רק בטעם. במשך שנים הוא היה אחד היינות הפופולריים ביותר בארצות הברית, וליווה הרבה מאוד ארוחות צהריים קלות, מסיבות יום העצמאות וסתם מסיבות ברביקיו קיציות, כמו שהאמריקאים אוהבים לערוך. גם אצלנו הוא יתאים לאותן מטרות ממש, ואם אתם יוצאים לאיזו פיצריה באחד הערבים, היין הזה יתאים ביותר. קחו איתכם בקבוק. שלל סוגים של יינות למברוסקו - לבנים, יינות רוזה ורודים ואפילו יינות למברוסקו אדומים – תוכלו למצוא במחלקות היין והמשקאות הגדולות בכל סניפי טיב טעם. הגישו קר, אבל לא קר מדי, כדי שתוכלו להנות משלל הטעמים.

תבור פנינים - tavor

יקב תבור הוקם בשנת 1999 על ידי ארבע משפחות כורמים מכפר תבור ובבעלותו כרמי ענבים באזור כפר תבור, הגליל העליון ורמת הגולן. היקב שוכן בכפר תבור ומייצר מיליון בקבוקים בשנה בארבע סדרות ברמות מחיר שונות. בשנת 2010 הרחיב היקב את קטגוריית היינות המבעבעים שלו ובמרץ 2011 השיק היקב שפה חדשה למותג כמו גם סדרת יינות חדשה המיועדת למסעדות בלבד. יינן היקב הוא אריה נשר. לאריה שנים ארוכות של ניסיון והוא מהייננים המוערכים בתעשיית היין הישראלית.